بازدید دانشجویان دانشگاه علم و صنعت از پروژه آرتمیس

بازدید دانشجویان دانشگاه علم و صنعت از پروژه آرتمیس

50 دانشجوی عمران دانشگاه علم و صنعت از بزرگترین پروژه تجاری اداری شمال دریاچه چیتگر بازدید کردند.

این دانشجویان پیش از بازدید، در جلسه ای با معاونت فنی و مهندسی در جریان مشخصات فنی پروژه آرتمیس قرار گرفته و سپس با حضور در پروژه و همراهی مهندسان واحد اجرایی، در جریان چگونگی اجرای پروژه های عظیم ساختمانی قرار گرفتند.

استادیار دانشگاه علم و صنعت که سرپرستی دانشجویان بازدید کننده از پروژه آرتمیس را به عهده داشت، درباره اهمیت چنین پروژه هایی برای دانشجویان و فضاهای دانشگاهی گفت: پروژه های بزرگ ساختمانی، به ویژه اگر به لحاظ فنی ویژگی های منحصر به فرد داشته و نوآوری های خاصی در آن ها به کار گرفته شده باشد، می تواند برای محیط های دانشگاهی بسیار مفید باشد.

علی توکلی کاشانی افزود: هر پروژه ای ویژگی های خاص خود را دارد و بازدید و مطالعه عینی آن ها می تواند برای دانشجویان رشته های مرتبط نوعی کارگاه علمی وعملی و فرصتی مناسب برای تجزیه و تحلیل داده های آموخته شده در کلاس ها باشد.

وی با تاکید بر تهیه فیلممستند از روند اجرای پروژه های بزرگ عمرانی و ارسال آن به دانشگاه ها، تصریح کرد: این اقدام می تواند به غنای علمی دانشگاه ها کمک شایانی بکند و به عنوان نمونه های موفق در تدریس ها مورد استفاده قرار گیرد.

استادیار دانشگاه علم و صنعت با اشاره به اجرای سقف کامپوزیت و بتن های خودمتراکم در پروژه آرتمیس، اظهار داشت: مشاهده این نوع اجرا با مشخصات فنی مربوط به خود، برای دانشجویان ترم های ششم به بعد رشته های مرتبط با زلزله، مدیریت سازه، مدیریت ساخت و عمران بسیار مهم است.

وی درباره پروژه آرتمیس نیز گفت: این پروژه به لحاظ طراحی و سطح وسیعی که در بر می گیرد، پروژه ای متفاوت است که مجموعه ای از خدمات تجاری و تفریحی را به صورت متمرکز ارائه می دهد و از این جهت نمونه ای منحصر به فرد است.

 

معاون فنی مهندسی اتحادیه رسا نیز در خصوص اهمیت بازدید دانشگاهیان از پروژه های عظیم عمرانی و ساختمانی، بر ارتباط نزدیک صنعت و دانشگاه تاکید و تصریح کرد: این ارتباط نزدیک می تواند به بهره مندی فعالان حوزه ساخت و ساز و عمران از توان و ظرفیت حوزه های آکادمیک منجر شده و به تبع آن سطح کیفی فعالیت های عمرانی را ارتقا دهد.

منوچهر جمشیدی ادامه داد: همچنین دانشگاهیان و به ویژه دانشجویان رشته های مرتبط که به زودی وارد بازار کار می شوند، با حضور در کارگاه پروژه های بزرگ و شاخص، آنچه به صورت تئوری می آموزند را از نزدیک و به صورت عملی مشاهده کرده و به نوعی برای ورود به عرصه عمران و آبادانی آماده می شوند.

وی بر استقبال اتحادیه تعاونی های مسکن نمونه رسا از این بازدیدها و ارتباط بیشتر با دانشگاهیان نیز تاکید کرد و افزود: با توجه به منحصر به فرد بودن برخی از شاخص های پروژه آرتمیس، این تعامل می تواند بر ارتقاء علمی دانشجویان و استفاده از نظر اساتید دانشگاهی هنگام بازدید موثر باشد.

/ 0 نظر / 69 بازدید