اپراتورهای تاورکرین پروژه آرتمیس گواهینامه بین المللی می گیرند

 
 
              
اپراتورهای تاورکرین پروژه آرتمیس گواهینامه بین المللی می گیرند     
  
به منظور افزایش سرعت، کیفیت و ایمنی اپراتورهای تاورکرین پروژه آرتمیس گواهینامه بین المللی می گیرند

سرپرست واحد HSE اتحادیه تعاونی های مسکن نمونه رسا از برگزاری دوره آموزشی اپراتوری تاورکرین در محل پروژه آرتمیس و اعطای گواهینامه بین المللی توسط شرکت های CBبه اپراتورهای دوره دیده خبر داد.

مهندس امیرحسین زلفی گل با اعلام این خبر گفت: با توجه به وسعت پروژه آرتمیس و تعدد و همزمانی فعالیت تاورکرین ها (جرثقیل های برجی) در این پروژه، افزایش ضریب ایمنی در عملیات باربرداری، ضرورتی مضاعف پیدا می کند.

وی ادامه داد: در این راستا واحد HSE اتحادیه با تاکید بر ماده 24 آیین نامه حفاظتی کارگاه های ساختمانی، اقدام به برگزاری دوره آموزشی و اخذ گواهینامه برای اپراتورهای تاورکرین ها کرد.

سرپرست واحد HSE با اشاره به اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اقدام به اعطای این گواهینامه نمی کند، ادامه داد: بنابراین این دوره آموزشی از طریق شرکت های CB (Certification Body) که در خصوص استقرار و ممیزی سیستم های مدیریتی استاندارد از جمله سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای فعالیت می کنند، اقدام شد.

وی درباره مواد آموزشی این دوره، گفت: اپراتورهای تاورکرین و افراد ریگر که وظیفه بستن و هدایت بار و دادن فرمان به اپراتور را بر عهده دارند، در این دوره آموزشی، با اصول ایمنی تاورکرین و ساختمان آن، انواع سیم بکسل ها، نحوه صحیح تخمین وزن بار، انتخاب سیم بکسل متناسب با وزن بار و سایر موارد لازم، آشنا شدند.

زلفی گل با تاکید بر ضرورت چنین آموزش هایی برای اجرای پروژه های بزرگ، تصریح کرد: آگاهی از این اطلاعات، به طور مستقیم بر سرعت و کیفیت پروژه تاثیرگذار است.

وی توضیح داد: هماهنگی اپراتور و ریگر و داشتن دانش کافی درباره ماشین آلاتی که با آن کار می کنند، باعث می شود تا ستون و قطعه مورد نظر بدون آسیب دیدگی و به بهترین شکل ممکن در محل مناسب خود نصب شود.

سرپرست واحد HSE اتحادیه تعاونی های مسکن نمونه رسا ادامه داد: این اقدام همچنین علاوه بر افزایش سرعت و کیفیت در اجرای پروژه، جو روانی مثبت و بانشاطی را به دلیل افزایش ایمنی در محل اجرای پروژه ایجاد کرده که این مورد نیز به نوبه خود بر سرعت و کیفیت پروژه اثرگذار است.

وی تاکید کرد: برگزاری دوره آموزشی اپراتوری تاورکرین که اقدامی کم نظیر در بین پروژه های مشابه است، تضمینی برای افزایش سرعت و کیفیت پروژه و پیشگیری از بروز حوادث و سوانح است.

/ 0 نظر / 26 بازدید