نصب اسکلت طبقات تجاری پروژه آرتمیس تا پیش از فصل سرما

 
              
نصب اسکلت طبقات تجاری پروژه آرتمیس تا پیش از فصل سرما     
  

جانشین معاون اجرایی اتحادیه رسا از تولید و نصب بیش از ده هزار تن اسکلت فلزی تا پیش از فصل سرما خبر داد.

مهندس عزیز زحمت کشان در پاسخ به این سوال که اتحادیه برای پیشگیری از کندی کار در فصل سرما چه تدبیری اندیشیده است، گفت: با توجه به کوتاه شدن روز در زمستان و کاهش دمای هوا که مانع اجرای برخی از عملیات ساختمانی می شود، برنامه ریزی هایی برای افزایش تولید و نصب اسکلت در ماه جاری و پاییز صورت گرفته است.

وی توضیح داد: پیش بینی شده است که حدود ده هزار تن اسکلت فلزی تا پیش از فصل سرما در پروژه تولید شود که برای تولید این مقدار اسکلت طی مذاکرات انجام شده، پیمانکاران چند کارخانه جدید را به صورت موازی جهت ساخت اسکلت برای پروژه آرتمیس مشغول کرده اند.

جانشین معاون اجرایی اتحادیه رسا تصریح کرد: با تولید و نصب این مقدار اسکلت، اسکلت چهار طبقه تجاری نصب شده و بدین ترتیب اسکلت هر برج تا یازده طبقه اجرا می شود که هفت طبقه آن منفی و چهار طبقه آن مثبت است.

وی گفت: در حال حاضر پروژه با سرعت مناسب پیش می رود و با افزایش تولید اسکلت در چند ماه آتی، این سرعت نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

مهندس زحمت کشان همچنین از اجرای بتن رنگی در کف طبقات پارکینگ تمام بلوک ها خبر داد و افزود: پودری که برای اجرای این بتن در کف پارکینگ ریخته می شود، علاوه بر اینکه به لحاظ بصری شکل زیبایی به پارکینگ می بخشد، بتن را سخت و سفت کرده و با توجه به اهمیت میزان سایش بتن در پارکینگ، در مقابل سایش مقاوم است.

وی با اشاره به تسریع در اجرای دیوارهای بتنی، اظهار داشت: از آن جایی اجرای دیوارها امکان مهار ساختمان را به سازنده می دهد، تسریع اجرای دیوارهای بتنی در دستور کار قرار گرفته است تا به تبع آن خاکریزی پشت دیوارها نیز سریع تر انجام شود.

مهندس زحمت کشان در زمینه تصمیمات دیگر برای افزایش سرعت اجرای پروژه به جابه جایی آسانسورهای کارگاهی از کناره قطعات به وسط برج ها اشاره کرد و افزود: این اقدام علاوه بر تسهیل و روان کردن ترافیک و تردد در محل پروژه و افزایش سرعت اجرا، موجب کاهش هزینه ها نیز می شود زیرا آسانسور در مرکز برج به اسکلت جوش داده می شود اما زمانی که در کناره هاست باید با نصب قطعاتی که گران قیمت هستند نگه داشته شود.

/ 0 نظر / 14 بازدید