با همکاری شهرداری منطقه 22 و اتحادیه رسا اجرای طرح ساماندهی کارگران فصلی کلید خو

 
              
اجرای طرح ساماندهی کارگران فصلی کلید خورد     
  

اجرای پایلوت مصوبه شورای شهر تهران مبنی بر ساماندهی کارگران فصلی، با همکاری اتحادیه تعاونی­های مسکن نمونه رسا به عنوان اولین مجموعه ساختمانی که در این زمینه پیشقدم شده است، در منطقه 22 تهران آغاز شد.

نماینده سازمان رفاه شهرداری در منطقه 22 در این باره گفت: به منظور ساماندهی و نظارت بر کارگران جویای کار پراکنده در سطح شهر که عمدتا کارگران ساختمانی و فصلی هستند و پیشگیری از تبعات منفی ناشی از تجمع این افراد در میادین، چهارراه­ها و مراکز مختلف، ستاد ساماندهی کارگران ساختمانی و فصلی تشکیل شده است.

هوشیار فتحعلی با بیان اینکه 18 نهاد دولتی در تشکیل این ستاد با یکدیگر همکاری دارند، تصریح کرد: کارگران تحت پوشش این ستاد از خدمات اجتماعی، رفاهی، بیمه ای و آموزشی بهره­مند می­شوند.

مشاور طرح ساماندهی کارگران فصلی در شهرداری درباره نقش کارفرمایان و پیمانکاران در اجرای این طرح اظهار داشت: کارفرمایان و پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری باید کارگران خود را به این ستاد معرفی کنند و در صورت نیاز به کارگران ساختمانی ملزم هستند که نیروی انسانی موردنیاز خود را از این ستاد تامین کنند.

وی با اشاره به انتخاب منطقه 22 تهران به عنوان منطقه پایلوت برای اجرای این طرح، تصریح کرد: مذاکره با کارفرمایان و مجریان پروژه­های ساختمانی در منطقه 22 برای اجرای این طرح آغاز شده است که تاکنون اتحادیه تعاونی­های مسکن نمونه رسا به عنوان اولین کارفرمای همکار، اجرای این طرح را آغاز کرده است.

کارشناس بهداشت محیط واحد HSEاتحادیه رسا در این باره گفت: در حال حاضر 300 کارگر در اجرای پروژه­های متعدد این اتحادیه در منطقه 22 حضور دارند که ثبت نام از همگی آن­ها به منظور قرار گرفتن تحت پوشش این طرح انجام شده است.

مهندس محمد شرافت افزود: کارگرانی که از این پس از طریق کارفرما یا پیمانکاران در پروژه­های اتحادیه رسا به کار گرفته می­شوند نیز تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.

وی گفت: آموزش مهارت­های حرفه­ای و اعطای کارت مهارت، مشاوره و خدمات پزشکی، امکانات ورزشی، صدور کارت شناسایی، بیمه تامین اجتماعی و برخی مزایای دیگر به کارگران تحت پوشش این طرح اعطا می­شود.

/ 2 نظر / 23 بازدید