صنعت ساختمان به جای برنامه استراتژیک نیازمند افراد استراتژیک است

صنعت ساختمان به جای برنامه استراتژیک نیازمند افراد استراتژیک است

       

مدیرعامل اتحادیه تعاونی­های مسکن نمونه رسا گفت: صنعت ساختمان بیش از این نیاز به برنامه استراتژیک ندارد، بلکه نیازمند افراد استراتژیک است.

مهندس حسن قلعه نوئی عصر دیروز با حضور در همایش نام­آوران صنعت ساختمان به آثار ارزشمند ساختمانی کشور که از ادوار گذشته به جای مانده است اشاره کرد و افزود: در گذشته تکنولوژی و مصالح امروزی وجود نداشت اما عشق و علاقه­­ای که در آن زمان در حوزه ساختمان وجود داشت، باعث خلق چنین آثاری شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر علاقه و انگیزه به اندازه کافی در صنعت ساختمان کشور وجود ندارد، ادامه داد: شرط ماندگاری یک اثر، خلق آن با عشق است زیرا کسانی که با عشق و علاقه کار می­کنند، همواره جلوتر از زمان خود حرکت می­کنند.

مجری طرح صنعتی­سازی ساختمان کشور به تغییر رویکرد و اصلاح در برخی ساخت و سازها نیز اشاره کرد و توضیح داد: در نوار باریک حاشیه دریای خزر که بهترین اراضی کشاورزی کشور است، ویلاهای یک طبقه ساخته می­شود ؛ در حالی که چشم­انداز زیبای آن منطقه و باارزش بودن زمین آن، برج­سازی در دامنه ارتفاعات را ایجاب می­کند.

وی ادامه داد: ولی متاسفانه از سوی دیگر در مناطق کویری مانند منطقه پرند که چشم­انداز مطلوبی ندارند، سراسر بیابان هستند و زمین آن­ها نیز کاربری کشاورزی ندارد، به جای ساخت ویلا که امکان مشجر کردن حیاط بدون دخالت دولت و شهرداری را به مردم می­دهد، برج و آپارتمان­های بلندمرتبه ساخته می شود.

مهندس قلعه­نوئی با تاکید بر اینکه باید اصلاحات قانونی در چنین مواردی اعمال شود، بر رعایت شرایط و الزامات آپارتمان­سازی با توجه به گسترش آن در کلانشهرها نیز تاکید کرد.

وی با بیان اینکه نام­آور بودن در صنعت ساختمان، سختی­هایی دارد که باید به جان خرید، گفت: زمانی می­توانیم ادعای نام­آوری در صنعت ساختمان را داشته باشیم که بتوانیم تولیداتمان را به خارج از کشور صادر کرده و یا توجه جهانی را به آن­ها جلب کنیم.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی­های مسکن نمونه رسا، دستیابی به چنین موقعیتی را مستلزم داشتن طرح ایده­آل، مصالح و متریال با کیفیت و مجری و مدیریت هوشمندانه و کارآمد عنوان کرد.

وی از دریاچه چیتگر به عنوان تجربه ای جدید در پایتخت نیز یاد کرد و گفت: در پهنه شمالی این دریاچه، بزرگترین مجتمع تجاری اداری با نام آرتمیس در حال ساخت است که پروژه­ای منحصر به فرد بوده و می­تواند کارکرد فراملی داشته باشد.

مهندس قلعه­نوئی در این همایش که با حضور مسئولان و فعالان صنعت ساختمان برگزار شد، همه نام­آوران صنعت ساختمان را به بازدید از این پروژه و ایده پردازی در ساخت آن دعوت کرد.

/ 0 نظر / 21 بازدید