طراحی جدید آرتمیس، همخوانی هرچه بیشتر آن با دریاچه را میسر کرده است

معاون فنی مهندسی اتحادیه تعاونی های مسکن نمونه رسا، از اعمال تغییراتی در نقشه های مجتمع بزرگ تجاری اداری آرتمیس خبر داد و گفت: این تغییرات با تاکید بر برقراری هرچه بیشتر ارتباط انسانی و همخوانی پروژه با محیط تفریحی اطراف آن اعمال شده است.

مهندس منوچهر جمشیدی، در این باره گفت: در این تغییرات استفاده آسان و مطلوب از چشم انداز دریاچه و مجموعه آرتمیس، حفظ حضور فعال گردشگران در محدوده پروژه و دریاچه و امکان داشتن فضایی دلچسب و کارآمد، سه الویت اصلی بوده است.

وی افزود: به منظور دستیابی به این الویت ها، اساس کلی طرح بر "ارتباط انسانی از بیرون به داخل پروژه و بالعکس" استوار شد؛ به نحوی که از داخل مجتمع بتوان چشم انداز مناسب و دلپذیری از بیرون و طبیعت دریاچه داشت و همچنین از بیرون نیز برقراری ارتباط بصری و دسترسی به داخل مجتمع میسر باشد.

معاون فنی مهندسی اتحادیه تعاونی های مسکن نمونه رسا، اهمیت به مخاطب و احترام به گستره زیبای دریاچه چیتگر را مورد تاکید طراحی های جدید عنوان کرد و اظهار داشت: تعریف فضاهای توقف و پوسته های شفاف، کشیدن مسیرهای پیاده و راهروها به سمت جداره بیرونی ساختمان و استفاده از شیشه در اغلب فضاها، به ویژه فضاهای رو به دریاچه، تغییراتی بود که روی نقشه پروژه پیاده شد تا هماهنگی بیشتر با محیط گردشگری و تفریحی اطراف مجتمع را عملی سازد.

وی ادامه داد: با اعمال آخرین تغییرات، فروشگاه های مجتمع دیگر پشت به دریاچه نیستند، بلکه محل قرارگیری آنها و راهروها، به گونه ای تعیین شده که فرد با حضور در مجموعه، خودش را در کنار دریاچه احساس کند.

جمشیدی بر استفاده از شیشه در نمای پروژه تاکید کرد و افزود: در هنگام طلوع و غروب آفتاب، انعکاس نور از طریق نمای شیشه ای، زیبایی خاصی به چشم انداز بیرونی مجتمع می بخشد.

وی تصریح کرد: با توجه به قرار داشتن پروژه آرتمیس در یک محیط گردشگری و در حاشیه دریاچه چیتگر، خلق چنین زیبایی های در طراحی پروژه، بسیار مهم است.

معاون فنی و مهندسی اتحادیه تعاونی های مسکن نمونه رسا یکی دیگر از تغییرات صورت گرفته در نقشه آرتمیس را، اتصال پارکینگ ها به یکدیگر عنوان و بیان کرد: در طراحی جدید، ارتباط همه پارکینگ ها با یکدیگر و دسترسی به هر یک از آنها از طریق تمام بلوک ها، امکانپذیر شده است.

وی ادامه داد: همچنین امکان ارائه خدمات به مراجعه کنندگان و گردشگران اطراف دریاچه در بام و فضاهای بین برج ها نیز در نقشه ها طراحی شده که ارتباطات انسانی را میسر می سازد و قابلیت ارائه خدمات محلی و فرامحله ای را نیز به پروژه خواهد بخشید.

جمشیدی در این مورد توضیح داد: برای مثال طراحی ها به گونه ای است که در ساعات اولیه صبح یا ساعات پایانی شب که واحدهای تجاری تعطیل هستند، مجموعه آرتمیس همچنان خدماتش را ارائه دهد و مردم بتوانند از تسهیلات رفاهی و تفرجگاهی پروژه در سطح کل بام ها و همچنین سایر فضاهای آزاد برج ها استفاده کنند.

/ 0 نظر / 62 بازدید