قرارداد با پیمانکاران جدید، اجرای آرتمیس را به زمان بندی نزدیک تر کرده است

 
              
قرارداد با پیمانکاران جدید، اجرای آرتمیس را به زمان بندی نزدیک تر کرده است     
  

معاون اجرایی اتحادیه تعاونی های مسکن نمونه رسا گفت: انعقاد قرارداد با پیمانکاران جدید، از افزایش تاخیرات پیمانکاران قبلی پیشگیری کرده و پروژه را در مسیر سرعت قرار داده است.

احمد آتش جام درباره دلایل قطع همکاری با پیمانکاران قبلی، توضیح داد: به دلیل اینکه پیمانکاران قبلی به تعهدات خود عمل نکرده و نسبت به زمان بندی که اتحادیه به آنها ابلاغ کرده بود، 30 درصد عقب ماندگی داشتند، اتحادیه مجبور به فسخ قرارداد با آن ها شد.

وی ادامه داد: با ارزشیابی های فنی و اقتصادی، پیمانکاران جدیدی انتخاب شدند که قوی تر بودند و در حالی که یک سال و نیم از قراردادهای قبلی گذشته بود، قرارداد با پیمانکاران جدید با قیمت مناسب تری نسبت به قراردادهای قبلی منعقد شد.

معاون اجرایی اتحادیه تعاونی های مسکن نمونه رسا درباره سرعت اجرای پروژه، تصریح کرد: اگر پیمانکاران قبلی به کار خود ادامه می دادند، تاخیرات بیشتری به پروژه تحمیل می شد، اما خوشبختانه آمدن پیمانکاران جدید، از تاخیرات بیشتر در اجرای پروژه پیشگیری کرد.

وی با اشاره به تغییر نقشه های پروژه آرتمیس، بیان کرد: در حالی که تغییر نقشه، ممکن است هر پروژه ای را دچار یک وقفه زمانی در اجرا کند اما در مورد پروژه آرتمیس چون تغییر نقشه ها، همزمان با تغییر پیمانکار صورت گرفت، پروژه با کمترین تغییرات زمانی مواجه شد.

آتش جام ادامه داد: ضمن آنکه تغییراتی که در نقشه ها ایجاد شد، مانند تبدیل طبقات بالا به رستوران، به لحاظ طراحی بسیار کارآمد و عالی است و منجر به افزایش قابل ملاحظه ای در ارزش ریالی پروژه می شود که در نهایت سود بیشتری را عاید اعضا و سرمایه گذاران پروژه خواهد کرد.

وی از افزایش سرعت پروژه در قطعات  T1و T5خبر داد و افزود: کار در سایر قطعات نیز در حال انجام است؛ همچنین سرعت اجرای پروژه در ابنیه افزایش یافته و مطابق با برنامه در حال پیشرفت است.

معاون اجرایی اتحادیه تعاونی های مسکن نمونه رسا تصریح کرد: پیش از این، دو برج قطعه T2و همچنین قطعات T3و T4، به دو پیمانکار سپرده شده بود که برای افزایش سرعت اجرای پروژه، برای هر یک از قطعات T3و T4و همچنین دو برج غربی و شرقی قطعه T2، چهار پیمانکار جداگانه تعیین شده است تا اجرای پروژه با سرعت بیشتری انجام شود.

وی تصریح کرد: سرعت اجرای پروژه با توجه به بودجه و اعتبارات مالی موجود، مطلوب و منطقی است و با تامین اعتبارات بیشتر قطعا این سرعت افزایش بیشتری نیز خواهد یافت.

/ 0 نظر / 20 بازدید